IV.
Ani ty nejhorší představy, jaké mohla Marie mít o nadcházejících létech, by neznamenali vůbec nic v porovnáním s tím, co se skutečně od toho nádherného léta událo . Bylo to jako zlý sen. Její babička té zimy zemřela na zápal plic a na jaře příštího roku byl zřízen „Protektorát Čechy a Morava“. Marie s celou svou rodinou se musela vystěhovat pouze s několika věcmi k tetě do Prahy. Otec byl zubní lékař a dostal v Praze místo u svého přítele, který měl v centru lékárnu. Plat měl malý, ale dalo se přežít. Svého milovaného Hynka Marie neviděla po celé čtyři roky. Až v srpnu roku 1942, kdy v Čechách vrcholilo fašistické běsnění po událostech kolem říšského kancléře Heidricha.
Tragédie Lidic, Ležáků a tisíců nevinných lidí po celé vlasti předznamenávala chmurné zítřky bez naděje na jakou-koli životní perspektivu.
V tom všem zmatku, kdy se již blížila hodina zákazu vycházení, spatřila Marie pod okny činžovního domu nehybnou postavu. Ulice byla úplně prázdná jen ta postava muže. Ta tajemná postava z jejích snů ! Ten milý Hynek, kterého tolik milovala…

 


 

 
Kontakt:
Ossonic
Velká Dominikánská 38
412 01
Litoměřice
 
obchod@ossonic.com
www.osonic.com
Cena : 49,- Kč
 

(c) 2007 milan@averz.cz